top of page
Aktualności & Wdrożenia

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka zdjęć,filmów i opisów wykonanych przez maszyn. Znajdą Państwo tutaj wycinarki laserowe, wycinarki plazmowe, gazowe, wodne oraz przecinarki taśmowe do metalu.


Dostarczyliśmy kolejną wycinarkę plazmową w serii XB Compact. Zaleta jest kompaktowa konstrukcja dzięki której proces instalacji jest bardzo krótki.

Wykorzystany został typ agregatu plazmowego z dodatkową konsolą zapalającą umiejscowioną na portalu maszyny a 65 Amperowe źródło z nowym palnikiem zapewnia doskonałe parametry ciecia stali czarnej.

Jakość nie musi być droga !


Laser generacji X1 z rezonatorem o mocy 1,5 kW rozpoczął pracę w okolicach Warszawy.

Pojedynczy wysuwany stół roboczy o wymiarach 3000 x 1500 mm, silniki liniowe i niewiele zajmująca miejsca maszyna doskonale wpisała się w produkcję naszego klienta. Miło nam dodać że to już kolejny laser nabyty przez klienta w PTX.  

Zapraszamy do kontaktu i próbne cięcia.


Testy nowego rozwiązania do spawania laserowego rur zakończone pełnym sukcesem.

Już w pierwszej połowie 2018 roku do gamy naszych maszyn dołączy spawarka laserowa rur technologią fiber.

Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z nami.


Następna generacja wycinarki plazmowo-gazowej PTX serii XHD została zainstalowana w Warszawie.

Zmodyfikowany stół sekcyjny o wielkości 6000x2500 mm wraz z agregatem Kjellberg Smart Focus 200 umożliwia cięcie plazmą aż do 40 mm (rekomendowane), przebicie do 30 mm grubości stali czarnej.

Maszyna sterowana jest w 4 osiach ( Xm,Xs,Y,Z) a przekształcanie plików do formatu .cnc odbywa sie przez program Metalix.

Jeżeli jestescie zainterseowani możliwosciami i prezycja cięcia zapraszomy do kontaktu

 

Wyjątkowa wycinarka - jedyna taka w Polsce !!!

Z przyjemnością przekazaliśmy kolejny model wycinarki serii X1 dla klienta z Wrocławia. Maszyna z bocznym wysuwanym stołem łączy technologię cięcia laserem światłowodowym IPG oraz agregatem plazmowym Hypertherm. Operowanie z jednego programu sterującego sprawia że obsługa jest łatwa i szybka.

Użytkownik szybko oszacuje koszty cięcia dwiema technologiami i wybierze najbardziej korzystną cenowo i jakościowo.

Pełna baza materiałów, łatwy wybór technologi i intuicyjny panel obsługi, bardzo duża dokładności i szybkość to tylko niektóre z zalet maszyny.

Wycinarka X1 zajmuje niewiele miejsca na hali produkcyjnej.

Współpracuje w programami takimi jak Wrykrys, Metalix, Lantek, Fastcam, Winklima.

Zapraszamy do kontaktu !

 

Miło nam poinformować że zakończyliśmy wdrożenie kolejnej wycinarki laserowej fiber. Dla klienta z Solca Kujawskiego i jednego z liderów produkcji HVAC zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy maszynę z dwowa wymiennymi stołami , silnikami liniowymi i nowym typem głowicy tnącej PTX TX.

Laser współpracuje z najnowszą wersją dedykowanego oprogramowanie dla produkcji kształtek prostokątnych i okragłych  Winklimax oraz E-Climax.

Coraz częściej klienci z branży HVAC decyzują sie na zakup wycinarki fiber vs wycinarki plazmowej w szczególności gdy w zakladzie przez pełny okres 8 godzin dziennie są użytkowane 2 wycinarki plazmowe. Wykonane przez nas kalkulacje potwierdzone w praktyce wykazują wzrost wydajności, jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Zastosowanie dedykowanemu wentylacji oprogramowniu Winklimax racjonalizuje czas przygotowania produckji , ulkepsza oprzetwarzanie półfabrykatów i zarzadzenie procesem produkcji  ( do zapoznania zapraszamy                           ).


Dla jednego z największych producentów luksusowych łodzi motorowych w województwie pomorskim wykonaliśmy i wdrożyliśmy wycinarkę wodną o  wymiarze stołu 4000x2000 z systemem odszlamiania , kompletnym osprzętem renomowanej firmy KMT Waterjet.

Maszyna sterowana jest w 5 osiach ( X,Y,Z,U,V) co umożliwia płynne cięcie pod wprowadzonym kątem (ukosem) lewo,prawo,przód tył oraz standardowe 2D.

Wycinarka posiada wannę wykonaną w całości ze stali nierdzewnej co zwiększa jej żywotnosć.

Również elementy takie jak zbiornik wyrównawczy , czy wieża odszlamiająca również w całości wykonane są ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie 3 niezaleznych pomp odszlamiających z opcją płukania układu minimalizuje czas czyszczenia wanny i przewodów z piasku (garnetu).

Zastosowane silniki magnetycznne gwarantują powtarzalność i dokładność elementu do ma znaczenie gdy maszyna zaczyna pracować w opcji 3D.

Oprogramowanie przez nas używane jest proste , intuicyjne w obsłudze. Zapraszamy do kontaktu jeśli są Państwo zainteresowani podobną maszyną.

bottom of page