top of page

Oprogramowanie Metalix , WinKlimax, Wrykrys

Charakterystyka oprogramowania Metalix

Wraz z produkowanymi przez nas maszyny dostarczamy opogramowanie renomowanej firmy Metalix.

Metalix  prezentuje cncKad – kompletne rozwiązanie CAD/CAM dla producentów wyrobów z blach. Cnckad oferuje pełny zakres możliwości CAD/CAM dla maszyn cnc: wycinarek laserowych, wypalarek plazmowych i gazowych oraz maszyn wielofunkcyjnych. Zaawansowana technologia łączy projektowanie, obróbkę automatyczną i manualną, automatyczne zagnieżdżanie, generowanie wydajnego kodu NC, jego graficzną  symulację i komunikację z maszyną (DNC).

cncKad dla wycinania tworzy pomost między rysunkami na Twoim systemie CADowskim a Twoją wycinarką.

Za pomocą kilku kliknięć można wygenerować wydajne programy na Twoją maszynę, optymalizujące zarówno wykorzystanie materiału jak i czas pracy maszyny.

Ponieważ cncKad jest zaprogramowany do optymalnej obsługi, aby móc przystąpić do pracy z tym oprogramowaniem nie jest konieczne doświadczenie z programowaniem CNC.

CncKad oferuje pełny zestaw możliwości CAD/CAM dla obróbki plastycznej metalu. Oznacza to, że przy pomocy ekstensywnych komend CAD możesz szybko i w prosty sposób zaprojektować i przetworzyć detale w cncKadzie lub zaimportować projekty z systemów klienta, w standardowych formatach plików takich jak DXF, DWG, IGES i tym podobne. 

Ponad 20 lat doświadczenia w kontrolowaniu obróbki arkuszy blachy zaowocowało intuicyjnością, pomagającą użytkownikowi w wyborze najlepszych narzędzi, arkuszy materiału i ścieżek narzędzi dla odpowiedniej maszyny.

 

Możliwy jest wysoki stopień automatyzacji, pozwalający operatorowi na wprowadzenie zmian lub zaaplikowanie własnych preferencji.

Przejście od początkowej geometrii do końcowego programu NC zabiera minimum czasu. Intuicyjny interfejs użytkownika cncKada i logiczna struktura sprawiają, że nowicjusze są gotowi do pracy z systemem zaledwie po jednym dniu treningu. Niemniej jednak, chociaż prosty w zastosowaniu, cncKad obsługuje nawet najbardziej kompleksowe wycinarki włącznie z dodatkowymi technologiami, takimi jak rozładowywanie, gilotyna, narzędzia formujące i wiele innych pokrewnych opcji.

Modularna struktura cncKada oznacza, że użytkownicy mogą w dowolnym czasie dodać dodatkowe narzędzia programowe (moduły), takie jak Zagnieżdżanie Automatyczne czy MetalixUnfolder, który pozwala na trójwymiarowe projektowanie i rozwijanie brył.

Zobacz poniżej zalety i możliwości cncKada dla wycinania. 

Zalety:

 • cncKad dostarcza rozwiązania łączące technologię maszyn z inżynierią, programowaniem i wymaganiami produkcji

 • cncKad dla wycinania jest wydajnym narzędziem redukcji czasu, i co za tym idzie - umożliwiającym znaczną redukcję kosztów produkcji

 • cncKad generuje krótkie i wydajne kody NC dla lepszej i szybszej implementacji na maszynę

Przykładowe Możliwości:

 

Charakterystyka oprogramowania WinKlimax

Wraz z produkowanymi przez nas maszyny dostarczamy dedykowane oprogramowanie dla producentów HVAC renomowanej firmy Mez-technik.

Oprogramowanie Winklimax umożliwia organizację procesu produkcji i wycinania elementów kanałów wentylacyjnych. Pozwala skalkulować rozmieszczenie łączników, zamków i gabarytów kanałów, a także zużycie materiału. Zautomatyzowany system umożliwia szybkie pobieranie danych z zewnętrznych programów.

Winklimax umożliwia maksymalnie efektywne rozmieszczenie elementów. Oprogramowanie pracuje według następujących standardów: EN 1429 i DIN 18 379.

Winklimax realizuje automatyczny nesting wg prawdziwych kształtów i postprocesor dla kodów CNC. Winklimax zapewnia również tworzenie etykiet i raportów. Raporty zawierają wydruk nestingu.

Lista kanalów prostokatnych, listowanie i etykietowanie, rysunek elementów rozłożonych (nesting), ramki do kanałow , lista ramek do pocięcia na wymiar, etykiety dla plazmy, kanałow i poszczegolnych czesci kanałów to zaledwie kilka funkcji Winklimax

W raportach i na etykietach programu znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne informacje do produkcji i rozwiązywania problemów

Funkcja Auto-nest: Dzięki tej funkcji mogą Państwo oszczędzić zużywany materiał. Moduł nestingu  pracuje na zasadzie układania odwzorowującego prawdziwy kształt. System automatycznego rozkładania analizuje i  rozmieszcza elementy na arkuszu blachy. Otwory są rozmieszczane automatycznie.  Możliwe jest rozmieszczenie do 10 zamówień na 1 arkuszu.

Funkcja Import-Export: umożliwia poprzez pakiet e-klimax realizację zamówień klientów. Umożliwia import plików xml, csv, ascii, pit cup, acadduct, LiNear, LogoCad, Nova, RoCaD, Rukon, Sym CAd i Venturis.

Funkcja PPS: umożliwia tworzenie list do produkcji, list materiałów do zakupu i skończonych zamówień. Zapewnia organizację porządku produkcji i odznaczanie skończonych zamówień.  Listy zamówień do wyprodukowania ułatwia planowanie terminów dostaw

Klima Nest: umożliwia interaktywny nesting, ręczne obracanie i umiejscawianie. Pozwala też na tworzenie nowych arkuszy gdy coś nie idzie zgodnie z planem produkcji.

 

 

 

Eklimax licencja umożliwiająca wprowadzanie zamówień do realizacji. Klient wprowadza żądane rozmiary elementów do produkcji i przesyła je jednym kliknięciem do WinKlimaxa

System Barcode Winklimax umożliwia drukowanie kodów kreskowych do zrealizowanych zamówień, a także sprawdzanie statusu realizacji zamówień i wyświetlania zleceń, które są w produkcji.  Funkcja kontroli dostaw pozwala na drukowanie dokumentów wydania, a także listy towarów nie dołączonych do wysyłki. Niezbędne jest dodatkowy hardware kupiony niezależnie przez klienta by obsługiwać system Barcode Winklimax.

Charakterystyka oprogramowania Wrykrys

Wraz z produkowanymi przez nas maszyny dostarczamy również oprogramowanie Wrykrys.

Technologiczny program WRYKRYS powstał pod system operacyjny WINDOWS. Program WRYKRYS radzi sobie ze wszystkimi przypadkami normalnej praktyki inżynierskiej i jest zaprojektowany tak, aby można było z niego łatwo korzytać, znacznie przyspieszył przygotowanie planów cięcia i komunikacji z maszynami do cięcia. WRYKRYS jest przeznaczony do zabezpiecznia technologicznego przygotowania produkcji, zapewnienia dokładności i jakości. 

System jest wykorzystywany do przygotowania planów cięcia wg zaprojektowanych rysunków, do wejściowo/wyjściowych operacji z bazą danych tych rysunków i innych operacji technologicznych z tym związanych. Wersja dla WINDOWS, w porównaniu do wersji DOS, jest bardziej przystępna dla użytkownika i obszerniejsza. Program oferuje wiele poprawionych funkcji, nowe funkcje i jest w miarę możliwości dostosowany do każdego użytkownika oraz jego potrzeb! 

Program Wrykrys oferuje między innymi następujące funkcje:
 

 • Podział kształtek w trybie automatycznym i manualnym

 • 2D CAD Moduł

 • Automatyczne wymiarowanie

 • Bibliotekę kształtek parametrycznych

 • Import plików DXF plików

 • MEC Import Module

 • Automatyczna i ręczna weryfikacja kształtek i korekcja błędów

 • Automatyczne i ręczne układanie ( kontrola kolizji)

 • Układanie części w części

 • Inter reaktywne pasowanie ( manualne i automatyczne)

 • Zaawansowane układ wprowadzania i wyprowadzania

 • Automatyczne generowanie wejść i wyjść części i umieszczania

 • Elastyczne automatyczne opcje sekwencji realizacji części

 • Cięcie z mikro mostkami i minimalizacja ilości przebić

 • Zaawansowane opcje przed przebiciem ( szybkie przebijanie itd.)

 • Zaawansowana funkcja zabezpieczania przed przepałem materiału

bottom of page